Ana Sayfa Bölge, Gündem 17 Haziran 2021

AVRUPAİ BİR ŞEHİR OLACAĞIZ

Ortahisar Belediye Başkanı Ahmet Metin Genç, şehrin sahil bandına yapılan projeler tamamlandığında Ortahisar ilçesinin Akdeniz’e kıyısı olan ülkelerin deniz şehirleri gibi gözükeceğini ve ilgi göreceğini söyledi.

Avrupa şehirleri gibi olacak

Ortahisar Belediye Başkanı Ahmet Metin Genç, şehrin sahil bandına yapılan projeler tamamlandığında Ortahisar ilçesinin Akdeniz’e kıyısı olan ülkelerin deniz şehirleri gibi gözükeceğini ve ilgi göreceğini söyledi.

Trabzon’un Ortahisar İlçesi Beşirli Mahallesinde “Karadeniz Sahil Yolu” geçişi sırasında doldurulan alanda oluşan doğal plaj için başkan Ahmet Metin Genç harekete geçti. Kendiliğinden oluşan kumsal alanın korunması gerektiğinin altını çizen Ortahisar Belediye Başkanı Ahmet Metin Genç, Trabzon’da vatandaşların yararlanabileceği doğal bir plaj oluşmasının sevindirici olduğunun altını çizerek, “Büyükşehir Belediye Başkanımız Murat Zorluoğlu’nun da büyük katkılarıyla şehrimizin Avrupa gibi bir sahil şeridine kavuşacağını” dile getirdi.

“Akdeniz ülkelerinde ki gibi olacak”

Başkan Genç, Faroz’dan başlayarak Beşirli Mahallesinin son kısmına kadar olan sahil bandında incelemelerde bulundu. Tek tek sahil şeridinde notlar alan Genç, “ Trabzon’umuz özellikle Ortahisar ilçemiz çok güzel bir sahil şeridine kavuşmak üzere. Gül Cemal Projesi ile Büyükşehir Belediyemizin ortaya koyduğu emek Akdeniz’e kıyısı olan ülkelerde ki gibi bir sahile kavuşmamızı sağlayacak. Büyükşehir Belediye Başkanımız Murat Zorluoğlu’nun öncelikli hedefleri arasında yer alan Beşirli’den, Ganita’ya kadar olan alan da yapılacak proje sadece Trabzon’a peyzaj güzelliği ile katkı sağlamayacak bunun yanında da bölge turizminden tutunda kent sakinlerinin rahat bir nefes alacağı yerlerin oluşmasına da katkı sağlayacak. Bu nedenle Başkan Zorluoğlu’na teşekkür ediyorum.” dedi.

“Özellikle o alanı koruyacağız”

Son yıllarda Karadeniz’in doğal olarak ilçemiz sahil kısmında kumsal olan oluşturduğunu vurgulayan Genç, “ Beşirli mahallemizde, sahil yolu geçişi sonrasında denizimizin dalgalarının ve fırtınaların oluşturduğu güzel bir kumsal alanı ortaya çıktı. Bu bizi ve kent sakinlerini sevindirdi. Bu alanı özellikli olarak korumamız gerektiğini düşünüyorum. Gül Cemal projesinin yapımı sırasında bu kumluk alan dikkate alınacak. Büyükşehir Başkanımız ile de özellikle bu konu üzerinde durduk. Kendisinin de büyük desteği ile burada çok güzel plaj alanı bırakılması konusunda mutabakata vardık.” şeklinde konuştu.

“Ganita şehrin kimliğinin fotoğrafıdır”

Şehrin en büyük simgeleri arasında olan Ganita’nın yapılan proje ile yeniden ele alınmasına da değinen Genç, Karadeniz’e kıyısı olan diğer ülkelerde dâhil hiçbir kentin böyle doğal güzelliğe sahip olmadığını vurguladı. Genç, “ Kentlerin kimlikleri vardır. Özellikle de deniz şehri olan kentlerin kimliklerinde Ganita gibi alanlar bulunmaktadır. Siluetten tutunda kart postallara kadar bu alanlar şehrin tabiri yerinde ise, nüfus cüzdanında ki fotoğrafıdır. Uzun yıllardır Ganita’ya dokunulmamıştı. Bu alanda ilçe belediyemizin “Kanunu Su Parkı ‘’ ve “İskele Park” projesi de yer almaktaydı. Her iki projemize de büyükşehir belediyemiz sahip çıkarak yapılması için söz verdi. Bu projelerimizi kente kazandırdığı için Büyükşehir Belediye Başkanı Murat Zorluoğlu’na teşekkür ediyorum.  Büyükşehir belediyemiz burada ki, çirkin görüntüyü ortadan kaldırdı ve yüz akımız olacak şekilde yeniden mimariye sundu. Bittiğinde herkes tarafından takdir toplayacak bu proje için emeği gecen herkese teşekkür ediyorum.” dedi.

 

 

Yorumlar

Yorumlar (Yorum Yapılmamış)

Yazı hakkında görüşlerinizi belirtmek istermisiniz?

Dikkat! Suç teşkil edecek, yasadışı, tehditkar, rahatsız edici, hakaret ve küfür içeren, aşağılayıcı, küçük düşürücü, kaba, pornografik, ahlaka aykırı, kişilik haklarına zarar verici ya da benzeri niteliklerde içeriklerden doğan her türlü mali, hukuki, cezai, idari sorumluluk içeriği gönderen Üye/Üyeler’e aittir.

error: Content is protected !!
Hazır Site by Uzman Tescil