ResimLink - Resim Yükle
Ana Sayfa Bölge, Gündem 9 Ocak 2022

BAŞKAN GENÇ:ŞEHRE HİZMETİ BİRLİKTE YAPACAĞIZ

Başkan Genç, muhtarlarla istişare toplantısında buluştu

Ortahisar Belediyesi Başkanı Ahmet Metin Genç, ‘Muhtarlarla 28. İstişare Toplantısı’nda bir araya geldi. Türkiye Muhtarlar Konfederasyonu Başkanı ve aynı zamanda Trabzon Muhtarlar Federasyonu Başkanı Bekir Aktürk, AK Parti Ortahisar İlçe Başkanı Selahaddin Çebi, Ortahisar Muhtarlar Derneği Başkanı Adil Alemdar ile birçok muhtarın katıldığı toplantıda Başkan Genç, muhtarların taleplerini dinleyerek, istişarelerde bulundu.

“SAMİMİYETİMİZDEN KİMSENİN ŞÜPHESİ OLMASIN”

Başkan Genç, muhtarlara hitabında pandemiye rağmen Ortahisar Belediyesi’nin görev alanında bulunan 86 mahallede çalışmalarını sürdürdüğünü ve pandemiden kaynaklanan eksikliklerin de 2021 yılında tamamlandığını dile getirdi. Hizmet yürüyüşünü muhtarlarla birlikte devam ettireceklerini kaydeden Genç, “ Cenab-ı Allah ancak hizmet etmeyi nasip ederse yapabilirsiniz. Burada bulunan kıymetli mesai arkadaşlarım sizlerle birlikte Ortahisarımızın 86 mahallesinde gece gündüz demeden milletimizin iradesiyle aldığımız sorumluluğu yerine getirmeye çalışıyoruz. Sizler adına az yaparız, çok yaparız, bazen daha güzelini yaparız, bazen istediğimizi yapamayız, bazen eksik bırakırız ama bütün muhtarlarım adına temin ederim ki, bütün mesai arkadaşlarım samimiyetiyle beraber halkımızın hizmetindedir, bundan kimsenin şüphesi olmasın. Belediye Başkanınız olarak bundan dolayı sizlerden gurur duyuyorum. Allah sizden razı olsun. Rahmetli olan muhtarlarımızı da bir kez daha hayırla yâd ediyorum. Bir plan ve program dahilinde Ortahisarımızın fen, park ve bahçe, zabıta, imar birçok ünitelerimizle birlikte mesai birlikteliği yapıyorsunuz. Sizleri de mahallelerinizde mahcup etmeyecek şekilde bütün imkânlarımızı mahallelerimize kanalize etmeye çalışıyoruz. Pandemi süreci devam ediyor, bir yandan ekonomik sıkıntılar da devam ediyor. Bu süreçlerden ayrı olarak 2022, 2023 yılında da yine arzuladığımız doğrultuda ve bir program dahilinde bu hizmet yürüyüşümüzü devam ettirmek istiyoruz.” dedi.

“HER TÜRLÜ EKSİKLİĞİ VE İHTİYACI BİZE BİLDİRİN”

Şehirde yürütülen içme suyu, fiber optik, kanalizasyon, doğalgaz ve yağmur suyu altyapı çalışmasının zorunluluk olduğunu ifade eden Genç, şöyle konuştu: “Sizlerle bir araya gelerek yeni yılınızı kutlamak istedik, bu vesileyle de sizleri dinlemek istedik. Mahallelerimizin birinci sırada sorumlusu sizlersiniz. Her türlü eksiklikleri sizden alarak bu yürüyüşümüzü devam ettirmek istiyoruz. Bir taraftan pandeminin getirdiği olumsuzluklarla mücadele ederken, bir taraftan da merkez mahallelerimizde çok ciddi altyapı çalışması yürütülüyor. İçme suyu, yağmur suyu, kanalizasyon, doğalgaz, fiber optik çalışması yürütülüyor. Hepimiz bu çalışmaların zorluğunu biliriz. Şu anda birkaç mahallemizde ulaşım zorluğumuz var. Meydan haricinde Pelitli, Konaklar ve Beşirli gibi… Bu sıkıntıyı sizlerle birlikte göğüslüyoruz. Bu çalışmayı yapmak farzı ayın mesabesindedir. Bu çalışmayı yapmak sizlerin de bizlerin de üzerinde bir sorumluluktur. Yarın Ahmet Başkan bu makamda olmayacak ama bu caddelerde olacak. Ve caddede dolaşırken bir vatandaşın şu sorusunun muhatabı olmak istemiyorum. Galyan’dan gelen temiz suyunun, su şebekelerinin eski olması nedeniyle serzenişte bulunmasını istemem. Bu şehirde Orhan Karakullukçu döneminde çok ciddi altyapı çalışması yapıldı ama ondan sonra yapılmadı. Biz büyükşehir ile bu süreci en iyi şekilde idare edip bu altyapı çalışmasını tamamlayıp ilçemizi standartlara uygun hale getireceğiz.”

“GÜZEL BİR ÇALIŞMA DÖNEMİ OLSUN”

Türkiye Muhtarlar Konfederasyonu Başkanı Bekir Aktürk’ün ülke sathında Türkiye’nin birlik ve beraberliğine yönelik çok başarılı projeler yürüttüğüne değinen Başkan Genç “Cenab-ı Allah bize güzel bir çalışma dönemi nasip etsin diyorum. Şu anda Trabzonlu bir isim Türkiye Muhtarlar Konfederasyonu Başkanı… Öyle bir yönetim yaptı ki karşısına aday çıkmadı. Bekir Aktürk Başkanımızı görevi nedeniyle bir kez daha tebrik ediyorum. Birlikte Doğu ve Güneydoğu bölgemize gittik. Orada Muhtarlar Konfederasyonu Başkanlığının ötesinde Türkiye’nin birlik ve beraberliğine yönelik yaptığı çalışmaları yerinde gördük. Bundan dolayı kendisini kutluyorum. O bölgeleri ziyaretimizde Türkiye’nin milli birlik ve beraberliğine en geniş katkı sağlayan bir konunun da Trabzonspor olduğunu gördük. Her yerde Trabzonspor dernekleri var. O bölgelerde, köylerde çocuklara, derneklere Trabzonspor forması dağıttık. Kızıltepe ilçesinde bir okulu ziyaret ettik, okul bordo-mavi boyanmış. Sizlerden ricam mahallelerinizde bu yıl en önemli işinizin, ihtiyacınızın tespitini yapın ve bize bildirin. Biz de programımızı buna göre hazırlayalım. Allah hayırlı bir çalışma dönemi nasip etsin. Allah yar ve yardımcımız olsun.”  ifadelerine yer verdi.

“GENÇ, MUHTARLARA DEĞER VERİYOR”

Yaptığı konuşmada Ortahisar Belediye Başkanı Ahmet Metin Genç’in muhtarlara verdiği değere vurgu yapan Türkiye Muhtarlar Konfederasyonu Başkanı Bekir Aktürk ise, “Gerçekten Ahmet Başkanımız ile birlikte mesai mefhumundan öte bir gayretle çalışmalarımızı sürdürüyoruz. Bizler günün her saatinde hiç çekinmeden meramımızı başkanımıza anlatabiliyoruz. Başkanımız da sağolsun elinden gelen bütün gayreti gösteriyor… İhtiyaçlarımız, taleplerimizi imkânlarını zorlayarak karşılamaya çalışıyor.  Gerçekten bugüne kadar çok örnek bir çalışma dönemi geçirdik. O bizim dertlerimize, vatandaşlarımızın sıkıntılarına derman oldu. Biz de elimizden geldiği kadar vatandaşlarımızla belediyemiz arasında köprü olmaya çalıştık. İnşallah bundan sonra da elimizden gelen gayreti ortaya koyarak vatandaşlarımıza hizmet noktasında güzel bir ahenk ve çalışma birlikteliği sergileyeceğiz. Başkanımıza muhtarlara verdiği değer ve önemden dolayı bir kez daha teşekkürlerimi iletiyorum.”  diye konuştu.

“FEDAKÂRCA MÜCADELE ETTİK”

Toplantıda bir konuşma yapan AK Parti Ortahisar İlçe Başkanı Selahaddin Çebi de Başkan Genç’in muhtarlarla çok güçlü bir ilişki kurduğuna vurgu yaparak şöyle konuştu: “Ortahisar Belediye Başkan Yardımcılığı görevimde Başkanımızın muhtarlarımıza verdiği değere yakından şahit oldum. Gerçekten muhtarlarımızla birlikte mahallelerimizde çok güzel projelere imza attık. Vatandaşlarımızın sorunlarının çözülmesi, mahallerimizdeki eksikliklerin tamamlanması noktasında fedakârca mücadele ettik. Bu anlamda Başkanımızın yerinin çok ayrı olduğunu düşünüyorum. İnşallah ahenk ve güç birliği önümüzdeki dönemde de daha kuvvetli bir şekilde devam edecek.”

Toplantıda, muhtarlar mahalleleriyle ilgili istek, ihtiyaç ve eksiklikleri Başkan Genç’e iletti.

Yorumlar

Yorumlar (Yorum Yapılmamış)

Yazı hakkında görüşlerinizi belirtmek istermisiniz?

Dikkat! Suç teşkil edecek, yasadışı, tehditkar, rahatsız edici, hakaret ve küfür içeren, aşağılayıcı, küçük düşürücü, kaba, pornografik, ahlaka aykırı, kişilik haklarına zarar verici ya da benzeri niteliklerde içeriklerden doğan her türlü mali, hukuki, cezai, idari sorumluluk içeriği gönderen Üye/Üyeler’e aittir.

error: Content is protected !!
Hazır Site apk Uzman Tescil