"" width="500" height="80" />
Ana Sayfa Gündem, Yaşam 30 Mayıs 2023

ÖZÜPAK: “EYT’LİLER ZORU BAŞARDI OLMAZI OLUR YAPTI”

Emeklilikte Yaşa Takılanlar Federasyonu Yönetim Kurulu eski Başkan Yardımcısı Alper Özüpak, EYT düzenlemesine ilişkin yaşananlarla ilgili açıklamalarını sosyal medya hesabından paylaştı.

Yaptıkları çalışmalarla siyasetçileri harekete geçirdiklerini belirten Alper Özüpak, “Çalışmayan siyasetçileri çalıştırdık çalışmayan çözüm üretmeyen çalışma bakanlığını çözüm için formüller üretmesine sebep olduk. EYT 2019 yerel seçimlerine damgasını vurmasaydı birlik ve beraberlik içinde mücadele etmeseydi iktidar tarafından kayla alınır mıydı? Yerel seçimlerde İstanbul, Ankara, Adana gibi büyük şehirlerde en büyük etkiyi yaptık örnek olarak ilk İstanbul seçiminde iptal olan EYT yazılı oy pusulası 29 bin adet olması bunun en büyük göstergesidir dedi

Özüpak’ın sosyal medya hesabından yaptığı açıklama şöyle ;

EYT mücadelesi neleri değiştirdi?
EYT Mağduriyetini bilmeyen mağduriyetin farkında olmadan çalışan ve yaş itibariyle sosyal medyada fazla yer almayan EYT liler kısa bir süre içinde iller arasında binlerce kilometre yolculukla mağduriyeti anlatarak bütün Türkiye de örgütlenerek birlik ve beraberlik içinde hareket etmeye başladık ve 50 dernek kurma hedefiyle yola çıkıldı pandemi olmasaydı bu sayı oluşabilirdi ama salgına ragmen 23 dernek le yola çıkıldı ve EYT Federasyonu kuruldu. Tanımadan yetki alanlardan yolumuzu ayırdıgımız kişiler oldu ama geriye kalan bütün dostlarımız la bıkmadan usanmadan çalışacak ülkemizin en çok konuşulan en büyük sivil toplum kuruluşları arasına girdik ve bunun en büyük nedeni Başkan Gönül BORAN ÖZÜPAK ın mağdur kaderdaşlarımıza dokunuşu ve bitmek bilmeyen sabrından kaynaklı olmasından kaynaklandı. Bıkmadan usanmadan her kardeşimizin gece gündüz çalışmasına ragmen telefonu açtı ve saatlerce kimseyi ötekilemeden sorunumuzu ve çözümleri anlattı. Haber kanallarına siyasetçilere çocuğa anlatır gibi EYT yi anlattı ve bütün Türkiye de bu mağduriyeti duymayan öğrenmeyen kalmadı.
Çalışmayan siyasetçileri çalıştırdık çalışmayan çözüm üretmeyen çalışma bakanlığını çözüm için formüller üretmesine sebep olduk.
EYT 2019 yerel seçimlerine damgasını vurmasaydı birlik ve beraberlik içinde mücadele etmeseydi iktidar tarafından kayla alınırmıydı?
Yerel seçimlerde İstanbul, Ankara, Adana gibi büyük şehirlerde en büyük etkiyi yaptık örnek olarak ilk İstanbul seçiminde iptal olan EYT yazılı oy pusulası 29 bin adet olması ak parti ye oy vermek yerine tepkisini gösteren mağdurlar dikkat çekti ve tekrarlanan seçimde de oy oranın yükselmesini sağlarken ak parti de seçimler de belediyelerin kaybedilmesinin 1. Sebep ekonomi 2. Sebep de Eyt olarak kaybetme nedenini açıkladılar
5 büyük miting yüzlerce kapalı salon toplantısı ve binlerce EYT bilgilendime standı açan EYT liler sosyal medyada durmadan dinlenmeden gece gündüz alanda ve sosyal medyada gündemi belirledi ve konuşmayanı konuşturdu çalışmayan mekanizmaları çalıştırdı. Bunun sonucunda kısmi de olsa bir hak kazanıldı ve diger mağduriyetler içinde mücadele alanın önünü açmış oldu. Bugün diger mağduriyet yaşayanlar hazıra kondu ve açılan yolda ilerlemeye devam ediyorlar.
Birlik beraberlik içinde mücadele edildiginde hak alınabilicegini kırmadan dökmeden hak aramanın nasıl olacagını bütün Dünyaya gösteren EYT liler zoru başardı ve “seçimi kaybetsem de yokumdan” kısmi de olsa hak alınmış oldu.
EYT birlikteliğini sosyolojik olarak siyasiler araştırmalı her siyasi görüşten insanların tek bir noktada kenetlenmesini saglayan ve insanlara birlikte hareket ederek söylemlerin de hiçbir zaman kırıcı olmayıp her zaman toparlayıcı olmasını sağlayan siyasete yön veren Gönül BORAN ÖZÜPAK ve dernek başkanlarımızın büyük emeklerini unutmamalıyız milyonların katılımıyla yapılan mitingler iktidar ve muhalefete göz dağı verdi ve sandık vurğusuyla en yasal hakkımız la güçlü bir siyasi argüman oluşturarak ak parti nin en güçlü oldugu zamanda sesi çıkmayan sivil toplum kuruluşları ve sendikalara ragmen mücadelenin haklılık karşısında kimsenin duramayacagını ğöstedik ve EYT mücadelesinin ülkemizin tarihe geçmesini saglayan Edirne den Kars’a bütün mağdur kaderdaşlarımız gün gelecek belgesellerde bunu anlatacagımız çekimlerde buluşacağız.
Hak aramaya yeni bir soluk getirerek bu günlere geldik ve bundan sonrası içinde diger mağduriyet yaşayanlar EYT Federasyonun mücadelesini öğrenmelerini ve örnek alarak yeni katılımlarla kırmadan dökmeden hak aramaya katkı sunarak mücadeleye çocuklarımız için devam edilmelidir
Hak verilmez alınır dedik ve kısmi de olsa hak aldık
Yaşasın Eyt kardeşligimiz

Yorumlar

Yorumlar (Yorum Yapılmamış)

Yazı hakkında görüşlerinizi belirtmek istermisiniz?

Dikkat! Suç teşkil edecek, yasadışı, tehditkar, rahatsız edici, hakaret ve küfür içeren, aşağılayıcı, küçük düşürücü, kaba, pornografik, ahlaka aykırı, kişilik haklarına zarar verici ya da benzeri niteliklerde içeriklerden doğan her türlü mali, hukuki, cezai, idari sorumluluk içeriği gönderen Üye/Üyeler’e aittir.

İlginizi çekebilir

FINDIKTA BİR ŞEYLER OLUYOR…

FINDIKTA BİR ŞEYLER OLUYOR…

error: Content is protected !!
Hazır Site web sitesi kurma webmaster By Uzman Tescil