Ana Sayfa Gündem, Politika 25 Kasım 2020

Biz Türkiye’yiz, Biz Büyük Türk milletiyiz, Bu Karanlık Geceden de İnşallah Güçlenerek Çıkacağız.

Haberin Yıldızı-

 

Meclisteki grup konuşmasında Dr.Devlet Bahçeli İstanbul Büyükşehir Belediye Başkanı Ekrem İmamoğlunuda isim vermeden eleştirdi konuşmasında Dr.Devlet Bahçeli : İstanbul Büyükşehir Belediye Başkanı’nın bulaşıcı hastalık kaynaklı vefatlarla ilgili Sağlık Bakanlığı’nı tekzip eden laçka ve layüsel açıklamalarının itibar edilecek hiçbir yanı yoktur. dedi

Konuşmasının bir bölümünü covid 19 verilerine ve son durumuna ayıran Dr.Devlet Bahçeli konuşmasında :

İnsanlık büyük bir musibete karşı direnç göstermektedir.

Gözle görülemeyecek kadar küçük bir virüs dünyayı alarma geçirmiştir.

Maalesef virüsün bulaşma hızı giderek artış göstermektedir.

Yeni tip koronavirüsün sosyal ve toplumsal hayatın ana gövdesine, siyasi ve ekonomik ilişkilerin ağırlık merkezine çok ciddi bir tesiri olduğu muhakkaktır.

Aşıyla ilgili çalışmaların seyri, tedbirlere azami riayetin derinliği, devlet-millet dayanışmasının gücü ve etkinliği virüse karşı sürdürülen mücadelenin hangi yönde tecessüm edeceğini de gösterecektir.

Daha önce tecrübe etmediğimiz tehlikeli bir durumla karşı karşıya olduğumuz açıktır.

Şayet hayatın akış hızı yavaşlamazsa, kurallara uyum ve bağlılıkta gevşemeler yaşanırsa virüsle mücadele zorlaşacaktır.

Sağlık Bakanlığımız bütün imkânlarıyla çalışmalarını icra etmektedir.

Hükümet vahametin idrakindedir, mücadele sürecini çok sıkı tutmaktadır.

Bu sürece destek vermek; maske, mesafe ve temizlik kurallarına aynen ve titizlikle uymak hem kendi sağlığımız hem de toplum sağlığı adına büyük bir sorumluluktur.

Türkiye’miz, diğer ülkelerinde olduğu gibi, zorlu bir dönemdedir.

Ortak akılla, alınan tedbirlere ortaklaşa bağlılıkla, dahası milli birlik ve dayanışma ruhuyla virüsün bulaşma hızını kesebilir, bu felaketten en az hasarla kurtulabiliriz.

Herkesin duyarlı, dikkatli ve hassas davranması gereken bir dönemdeyiz.

Hiç kimse başına buyruk hareket etmemelidir.

Sorumsuzluğun, savrukluğun, özensizliğin, virüsü hafife alan tedbirsizliğin herkes ve hepimiz açısından maliyeti ileri düzeylerde olacaktır.

Bilim Kurulu’nun tavsiyeleriyle Sağlık Bakanlığımızın açıklamaları dışında hiçbir söz ve değerlendirmeye kulak asılmamalıdır.

Her kafadan çatlak seslerin çıkması gergin ve tedirgin bekleyişleri şüphesiz tırmandıracaktır.

Özellikle vaka ve vefat sayılarında kuşku uyandıracak, korku yaratacak ipe sapa gelmez görüş paylaşanların bize göre samimiyetleri tartışmalı, niyetleri ise kötüdür

İstanbul Büyükşehir Belediye Başkanı’nın bulaşıcı hastalık kaynaklı vefatlarla ilgili Sağlık Bakanlığı’nı tekzip eden laçka ve layüsel açıklamalarının itibar edilecek hiçbir yanı yoktur.

Böylesi bir dönemde bile siyasi çıkar peşinde koşmak, devlet ile vatandaş arasında güvensizlik oluşturmaya çalışmak gafilce bir yaklaşımdır.

Sağlık Bakanımız canını dişine takıp geceli gündüzlü mücadele ederken belediye işlerinden başka her şeye dil uzatan, her konuda görüş bildiren bu kendini bilmezin maksadı nedir?

Yoksa CHP zihniyeti virüsün bulaşma hızından memnun mudur?

Hatta güçlü sağlık alt yapısının kısa sürede çökmesini mi beklemektedir?

Virüsün bir siyaset ve ekonomik krize yol açması, demokrasi dışı arayış ve özlemleri tetiklemesi mi arzulanmaktadır?

Nedir bu sefil CHP anlayışının istediği?

KOVİD-19’la mücadeleye gölge düşürmek, tutarsızlık varmış gibi göstermeye çalışmak, yalan-yanlış bilgilerin paylaşıldığını ima ve iddia etmek virüs kadar tehlikeli bir siyaset kofluğudur.

Milliyetçi Hareket Partisi Bilim Kurulu’nun çalışmalarına ve Sağlık Bakanlığı’nın açıklamalarına güvenmektedir.

Biz, Sağlık Bakanımızın insanüstü gayretiyle iftihar ediyor, kendisine teşekkür ediyoruz.

Doktorlarımızdan hemşirelerimize, hasta bakıcılarımızdan diğer tüm sağlık çalışanlarımıza kadar bütün kardeşlerimizin sonuna kadar yanındayız, hepsinin destekçisiyiz.

KOVİD-19 hastalığının meslek hastalığı sayılması hususunda TBMM’de üzerimize ne düşüyorsa yapacağımızın teminatını da kararlılıkla veriyoruz.

Yakalandıkları yeni tip koronavirüsten dolayı hayatlarını kaybeden vatandaşlarımıza Allah’tan rahmet, tedavi gören, şifa arayan vatandaşlarımıza da geçmiş olsun dileklerimle birlikte sağlık ve sıhhatlerine kavuşmalarını temenni ediyorum.

Ne virüse teslim olacağız ne vandal emellere boyun eğeceğiz.

Ne dış işgal cephesine tamam diyeceğiz ne iç işgal cephesine taviz vereceğiz.

İstiklal diyeceğiz, istikbal diyeceğiz, millet diyeceğiz, vatan diyeceğiz, tek bir insanımızdan dahi asla vazgeçmeyeceğiz.

Biz Türkiye’yiz, biz büyük Türk milletiyiz, bu karanlık geceden de inşallah güçlenerek çıkacağız.

Yorumlar

Yorumlar (Yorum Yapılmamış)

Yazı hakkında görüşlerinizi belirtmek istermisiniz?

Dikkat! Suç teşkil edecek, yasadışı, tehditkar, rahatsız edici, hakaret ve küfür içeren, aşağılayıcı, küçük düşürücü, kaba, pornografik, ahlaka aykırı, kişilik haklarına zarar verici ya da benzeri niteliklerde içeriklerden doğan her türlü mali, hukuki, cezai, idari sorumluluk içeriği gönderen Üye/Üyeler’e aittir.


Hazır Site by Uzman Tescil