ResimLink - Resim Yükle
ResimLink - Resim Yükle
Ana Sayfa Gündem, Politika 23 Nisan 2022

AKŞENER:SIKI DURUN AZ KALDI

İYİ Parti Genel Başkanı Meral Akşener yaptığı açıklamada Bugünün sorunlarını bırakıp 20 yılda yapamadıklarını 8 ayda yapacağını iddia eden iktidara,Zambiya’yla yapılan akıl dışı anlaşmaya,Bursalı esnafımızın, üreticimizin, sanayicimizin, emeklimizin ve kadınların sorunlarına,Gençler için Gençlerle beraber oturumlarının üçüncüsüne,Müdafaa-i Hukuk’tan Müdafaa-i Erdoğan anlayışına dönmemize,Attığı Tweet sebebiyle tutuklanan Alp Emeç’e dair görüşlerini paylaştı.

Meral Akşener açıklamasında ,Bugünün sorunlarını bırakıp 20 yılda yapamadıklarını 8 ayda yapacağını iddia eden iktidara ilişkin; ‘’Bay Kriz’in hisseli harikalar kumpanyasına artık inanan kalmadı. İşte o nedenle de baktı olmuyor artık dikkati geleceğe çevirmeye başladı. 2023’e 8 ay kalmış ama bu arkadaş 20 yılda yapamadıklarını 8 ayda yapacaklarını iddia etmeye başladı. Yetmedi, 2023’ten bahsetti. Yetmedi, 2071’den bahsetti. Yakında kahve falı da bakmaya başlarsa şaşırmayın. Milletimiz bugün taneyle domates alıyor. Bay Kriz; ‘2053’te lojistiğimiz harika olacak.’ diyor. Milletimiz bugün arabasına mazot alamıyor. Bay Kriz; ‘2053’te ulaştırma muhteşem olacak.” diyor. Milletimiz bugün temel gıda maddelerine bile erişemiyor. Bay Kriz; ‘2071 olağanüstü olacak.’ diyor. Şu ciddiyetsizliğe bakar mısınız? Muhterem, yahu bugün ne olacak? Yarın ne olacak? Masal anlatmayı bırak, biraz da ondan bahset! Eğer Türkiye’ye dair bir vizyon ortaya koymak istiyorsan ilk önce bugünün sorunlarını çöz.’’ diye konuştu.
İktidarın Zambiya ile yaptığı; ‘’Gemilerle karşılıklı liman ziyareti yapılması’’ anlaşmasına ilişkin; ‘’Türk gemileri ve Zambiya gemileri karşılıklı limanları ziyaret edecek. Ne güzel. Güzel olmasına güzel de ortada küçük bir sorun var. Zambiya’da liman yok. Çünkü Zambiya’da deniz yok. Victoria Şelalelerini deniz zanneden üstün bir coğrafya bilgisiyle karşı karşıyayız. Bu vesileyle buradan sayın Erdoğan ve liyakat abidesi arkadaşlarına bir çağrıda bulunmak istiyorum. Hani Damat Bakan uzaya dört şeritli yol yapacaktı ya. Hazır eliniz değmişken aradan Zambiya’ya da bir deniz çıkarıverin. Anlaşmanın ayakları havada kalmasın. Siz karasal coğrafyalara deniz getirmeyi seversiniz. Ne de olsa daha önce; ‘Ankara’ya deniz getireceğim.’ diyen de yine sizinkilerdi. Bir zahmet el atın da Zambiya da hasretle beklediği denize sonunda kavuşsun.’’ dedi.

Meral Akşener gençlerle olan bir toplantısında  19 yaşındaki bir gencin; ‘’Benim önüme bakmam için önce karnımdan kafamı kaldırmam gerekiyor.” sözlerine ilişkin; ‘’Sevgili gençler, onlar duymasa da biz duyuyoruz. Onlar dinlemese de biz dinliyoruz. Onlar umursamasa da biz önemsiyoruz. İktidarın yürüttüğü kutuplaştırma siyaseti sizlerin üzerinde işlemiyor, biliyoruz. Çünkü sizin ortak dertleriniz var. Güvencesizlik hepinizin derdi. İfade özgürlüğü hepinizin derdi. İşsizlik hepinizin derdi. Fırsat eşitliği hepinizin derdi. Bu dertlerin etrafında birleştiğinizi gören iktidar mensupları sizi kendi aranızda bölemediği için toplum ile aranıza set çekmeye çalışıyor. Sizi şımarık ilan etmeye, dışlamaya, yok saymaya çalışıyor. Ama sizin yaşadığınız onca şeye rağmen ülkenize faydalı olmak için çok çabaladığınızı görüyorum. Bu çabanın sizi çok yorduğunu, üzdüğünü ve bunalttığını görüyorum. Ama önümüzde sadece 1 yıl kaldı. Üniversitelerin, işsizliği 4 yıl öteleyen kurumlar olmaktan çıktığı günlere, 1 yıl kaldı. Güvenliğinize dair kaygılarınızın son bulduğu günlere 1 yıl kaldı. Demokrasinin, hukukun üstünlüğünün, adaletin tam ve kâmil uygulandığı günlere 1 yıl kaldı. Geleceğinize umutla baktığımız günlere 1 yıl kaldı. Memleketimizin medeniyet yolundaki taşlarını birlikte döşeyeceğimiz günlere 1 yıl kaldı. El ele, kol kola, hep beraber ülkemizin geleceğini inşa edeceğimiz günlere inanın çok az kaldı!’’ diye konuştu.
İYİ Parti Genel Başkanı  Meral Akşener, ülkemizde yaşadığımız hükûmet krizine ilişkin; ‘’Bugün memleketimizde bir hükûmetin olmadığını maalesef görüyoruz. Peki hükûmet yoksa ne var? Kendisini kanundan ve milletten üstün gören bir tek adam var. Ucube sistemini memleketimize dayatmaya çalışan bir beceriksizlik abidesi var. Vatan toprağını kupon arazi olarak gören bir kabile reisi var. Memleketimizde dokunduğu her yeri tarumar eden bir Bay Kriz var. Ankara hükûmetinin Damat Ferit kabinesine dair eleştirdiği ne varsa bugün Beştepe’de yaşanıyor. Devlet egemenliğini tek bir kişiye ve onun taşeronlarına emanet eden bu ucube sistem; hayatımızın her alanında bizi fakirleştiriyor, sömürgeleştiriyor. Güvensiz ve itibarsız kılıyor. Bunun nedeni ise Ak Parti iktidarı eliyle Müdafaa-i Hukuk’tan Müdafaa-i Erdoğan anlayışına dönmemizde yatıyor. Ülkeyi idare eden iktidarın vatandaşın hukukunu koruması beklenirken maalesef bugün ülkemizde hukuk, iktidarı korur hâle geldi.’’ dedi.
Genel Başkan Meral Akşener attığı Tweet yüzünden tutuklanan Alp Emeç’e ilişkin; ‘’20 yaşındaki bir genci tutuklayan adalet sistemi; nedense boy boy videoları, fotoğrafları çıkan pudra şekercilerine dokunamıyor. Twitter’da gündem olmadan kadın katillerine dokunamıyor. Milletin hazinesini kemiren yandaşlara dokunamıyor. Milletin hakkına giren saray müdürlerine, danışmanlara dokunamıyor. Aleni bir şekilde yolsuzluk yapanlara dokunamıyor. Bu haram düzenini kuranlara da, bu adaletsiz düzenin bekçiliğini yapanlara da, bu çarpık anlayışın parçası olanlara da yazıklar olsun! Bu milletin hakkı hepinize haram, zehir, zıkkım olsun!’’ diye konuştu.

 

Yorumlar

Yorumlar (Yorum Yapılmamış)

Yazı hakkında görüşlerinizi belirtmek istermisiniz?

Dikkat! Suç teşkil edecek, yasadışı, tehditkar, rahatsız edici, hakaret ve küfür içeren, aşağılayıcı, küçük düşürücü, kaba, pornografik, ahlaka aykırı, kişilik haklarına zarar verici ya da benzeri niteliklerde içeriklerden doğan her türlü mali, hukuki, cezai, idari sorumluluk içeriği gönderen Üye/Üyeler’e aittir.

error: Content is protected !!
Hazır Site apk Uzman Tescil