Gümüşhane Tarım ve Orman İl Müdürlüğü, destekleme başvurusu ile ilgili bir duyuru yayınladı. Duyuruda şunlar kaydedildi:
2023 yılı “Hayvancılık Desteklemeleri Uygulama Tebliği” (2023/41) kapsamında Arılı Kovan Destekleri müracaatları başlamış olup, Bakanlık Arıcılık Kayıt Sisteminde kayıtlı birliğe üye arıcılara arılı kovan başına 60 TL, üye olmayanlara 40 TL destekleme ödemesi yapılacaktır.
Desteklemeden faydalanmak isteyen üreticiler, birlik üyesi ise, üyesi oldukları yetiştirici/üretici örgütüne, üye olmayanlar ise İl/İlçe müdürlüklerine müracaat ederek AKS’den alınacak destekleme başvuru dilekçesinde belirtilen bilgilerin doğruluğunu beyan ederek 29.12.2023 tarihine kadar arılarının bulunduğu il/ilçe müdürlüğü başvuruda bulunurlar.
Ayrıntılı bilgi için İl/İlçe Müdürlüklerimize müracaat etmeniz öneme duyurulur.
EKONOMİ
3 gün önceEKONOMİ
3 gün önceTARIM VE HAYVANCILIK
6 gün önceDÜNYA
6 gün öncePOLİTİKA
6 gün önceFOTO GALERİ
11 gün önceGÜNDEM
11 gün önceVeri politikasındaki amaçlarla sınırlı ve mevzuata uygun şekilde çerez konumlandırmaktayız. Detaylar için veri politikamızı inceleyebilirsiniz.