DOLAR 32,2053 -0.22%
EURO 35,1156 -0.22%
ALTIN 2.498,171,32
BITCOIN 21650251.05125%
Trabzon
15°

AÇIK

13:06

ÖĞLEYE KALAN SÜRE

ÜNİVERSİTELER ” ANADOLU GİRİŞİMLİĞİ GÜÇLENDİRME” İÇİN BULUŞTU
  • Haberin Yildizi
  • Bölge
  • ÜNİVERSİTELER ” ANADOLU GİRİŞİMLİĞİ GÜÇLENDİRME” İÇİN BULUŞTU

ÜNİVERSİTELER ” ANADOLU GİRİŞİMLİĞİ GÜÇLENDİRME” İÇİN BULUŞTU

ABONE OL
31 Ağustos 2023 11:33
ÜNİVERSİTELER ” ANADOLU GİRİŞİMLİĞİ GÜÇLENDİRME” İÇİN BULUŞTU
0

BEĞENDİM

ABONE OL

Trabzon Teknokent “Anadolu Girişimciliğini Güçlendirme” Projesiyle 6 üniversiteyi bir araya getirdi.

Trabzon Teknokent, bölgedeki girişimcilik ruhunu ve kültürünü geliştirmek, girişimcilik fikrini yaygınlaştırmak ve girişimcilik için gerekli donanımları kazandırmak amacıyla Doğu Karadeniz Kalkınma Ajansı iş birliğiyle 6 üniversiteyi bir araya getirdi. Trabzon Teknokent mentörlüğünde gerçekleştirilecek olan Anadolu Girişimciliğini Güçlendirme Projesi ile üniversitelerdeki TTO uzmanlarının ilgili konulardaki faaliyetlerinin geliştirilmesi, girişimcilikten kurumsallaşmaya kadar kapasite arttırıcı eğitimlerin yürütülmesi ile hem yerel hem de bölgesel kalkınmaya doğrudan katkı sağlanacaktır.

Proje kapsamında Trabzon Teknokent ev sahipliğinde tanışma ve kaynaşma yemeği düzenlenmiştir.

Açılış yemeğine Karadeniz Teknik Üniversitesi Rektörü Sayın Prof. Dr. Hamdullah ÇUVALCI ile birlikte proje paydaşlarından Avrasya Üniversitesi Rektörü Sayın Prof. Dr. Füsun TERZİOĞLU, Bayburt Üniversitesi Rektörü Sayın Prof. Dr. Mutlu TÜRKMEN, Erzincan Binali YILDIRIM Üniversitesi Rektörü Sayın Prof. Dr. Akın LEVENT, Trabzon Üniversitesi Rektörü Sayın Prof. Dr. Emin AŞIKKUTLU, Artvin Çoruh Üniversitesi Rektör Yardımcısı Sayın Prof. Dr. Bülent SAĞLAM, Gümüşhane Üniversitesi Rektör Yardımcısı Prof. Dr. Ferkan SİPAHİ, DOKA Genel Sekreteri Kemal AKPINAR ve beraberindeki heyet ile birlikte ilgili üniversitelerin Rektör yardımcıları, TTO Müdür ve

Uzmanları, Trabzon Teknokent Yönetim Kurulu Başkanı Sayın Prof. Dr. Gençağa PÜRÇEK, Trabzon Teknokent Yönetim Kurulu Başkan Vekili Sayın Ahmet Hamdi GÜRDOĞAN ile yönetim kurulu üyeleri, Trabzon Teknokent Genel Müdürü Sayın Gürbüz ODABAŞI ve Trabzon Teknokent Teknoloji Transfer Ofisi Uzmanlarının katılımlarıyla gerçekleştirilmiştir.

Proje paydaşları üniversitelerinin Rektörleri yapmış oldukları konuşmalarda ekosistemde uzun yıllardır süre gelen tecrübelerini çevre illerdeki üniversitelere açmayı hedefleyen Trabzon Teknokent’e teşekkür etmeleri ile birlikte bu iş birliğinin başka projeler ile uzun yıllar devam etmesi konusunda temennilerini belirtmişlerdir.

Trabzon Teknokent Yönetim Kurulu Başkanı Sayın Prof. Dr. Gençağa PÜRÇEK ve Genel Müdürü Sayın Gürbüz ODABAŞI yaptıkları konuşmalarda Trabzon Teknokent tarafından hazırlanan bu projenin bölgemize ve ülkemize sağlayacağı katma değere değinmiş, Trabzon Teknokent ve girişimcilik hakkında bilgilendirmelerde bulunmuş, bünyelerindeki TTO uzmanlarının deneyimleriyle diğer Teknoloji Transfer Ofislerine de aynı özveriyle mentörlük edeceklerini belirtmişlerdir.

KTÜ Rektörü Sayın Prof. Dr. Hamdullah ÇUVALCI’ da konuşmasında proje ile ilgili güzel temennilerinin yanı sıra bu geniş iş birliğinin devamı ve KTÜ nün girişimci akademisyenlerine ve öğrencilerine verdiği destekleri dile getirmiştir.

En az 10 karakter gerekli


HIZLI YORUM YAP
300x250r
300x250r

Veri politikasındaki amaçlarla sınırlı ve mevzuata uygun şekilde çerez konumlandırmaktayız. Detaylar için veri politikamızı inceleyebilirsiniz.

error: Content is protected !!